KONKURS DLA DZIECI NA WYKONANIE MASKI KARNAWAŁOWEJ

Gorąco zachęcamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych województwa opolskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie MASKI KARNAWAŁOWEJ. Maski karnawałowe mogą być wykonane według wszelkich możliwości twórczych, inspiracji i pomysłów.

WIĘCEJ

TEATROTEKA SZKOLNA

Dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki  oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, zapraszają nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów kształcenia (również przedszkolnych) na konferencję i szkolenie pn. OPOLSKI DZIEŃ Z TEATROTEKĄ SZKOLNĄ – 7 grudnia 2015 r. godz. 10.30-14.00, Mała Scena OTLiA ul. Kośnego 2a.

WIĘCEJ

KONFERENCJA PN. EDUKACJA TEATRALNA W SZKOLE – potrzeby i wyzwania

Pierwsze spotkanie z Dyrektorami opolskich placówek oświatowych, poświęcone edukacji teatralnej, które miało miejsce w OTLiA we wrześniu, zakończyło się dyskusją na temat wyzwań, którym muszą sprostać szkoła i teatr – placówki oświaty i instytucje kultury.
Postanowiliśmy kontynuować tę rozmowę, a efektem było dzisiejsze spotkanie połączone z konferencją pn. EDUKACJA TEATRALNA W SZKOLE – potrzeby i wyzwania. Spotkanie, podobnie jak poprzednie, organizowaliśmy wraz z Wydziałem Oświaty Miasta Opola.

WIĘCEJ

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „KLASYKA ŻYWA”

28 listopada 2015 to szczególny dzień dla polskiego teatru. Tego dnia będzie miał miejsce FINAŁ KONKURSU  na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „KLASYKA ŻYWA”, który jest realizowany w ramach obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Z tej okazji, zapraszamy naszych Widzów na spektakl [ˈdʑadɨ], którego produkcja została dofinansowana w ramach Konkursu. O godzinie 19:00 zapraszamy na ogłoszenie werdyktu, którego emisja poprzedzi spektakl.

WIĘCEJ

ODWOŁANY SPEKTAKL „NA ARCE O ÓSMEJ” 17.11.2015

Szanowni Państwo, informujemy że z powodu choroby aktora spektakl „Na arce o ósmej” w dniu 17 listopada 2015 został odwołany. Przepraszamy za zaistniałe zmiany.

WIĘCEJ

DRAMAT W AKCJI – PO RAZ OSTATNI W TYM ROKU

Zapraszamy na ostatni w tym roku DRAMAT w AKCJI w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 7 LISTOPADA

Przy ostatniej informacji na temat warsztatów w ramach cyklu CZYTANIE-DZIAŁANIE, pojawił nam się drobny błąd… :) Bo  dopiero w tę sobotę – 7.11.2015 – warsztaty odbędą się po raz ostatni w tym roku :)

WIĘCEJ

VOUCHER

Nie masz pomysłu na prezent? Podaruj voucher do Teatru!

WIĘCEJ

DYKCJA – SPRAWNIE I POPRAWNIE – NOWY TEMAT LEKCJI TEATRALNEJ

Mowa jest jednym ze sposobów wyrażania naszych myśli, uczuć oraz środkiem komunikowania się między ludźmi, a jej wyrazistość czyni z języka sprawne narzędzie porozumiewania się i wzbogaca wypowiedź o dodatkowe walory estetyczne.

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z JACKIEM PODSIADŁO

Najlepszy poeta współczesny Opolszczyzny, prozaik, wędrowiec… nominowany do tegorocznej Nike, laureat tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości – JACEK PODSIADŁO, już w najbliższy wtorek – 3 listopada, o godz. 16.30 poprowadzi w naszym Teatrze warsztaty kreatywnego pisania, w ramach projektu TEATR. Poczuj to!, cykl: SCENO-PISANIA.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY