559 ANIOŁÓW NA WYSTAWIE W OTLiA!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę aniołów wykonanych przez dzieci w ramach ogłoszonego konkursu! To był już 4 czwarty konkurs plastyczny dla dzieci, który zorganizowaliśmy w OTLiA. Wcześniejsze – na wykonanie szopki bożonarodzeniowej, baranka wielkanocnego czy maski karnawałowej – także cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Jednak konkurs na wykonanie figury anioła przyniósł rekordową ilość 559 aniołów, co przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania!

WIĘCEJ

MALOWANIE ANIOŁÓW DLA KATEDRY

Po raz kolejny Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki wraz z firmą Stegu Sp. z o.o. z Jełowej włączają się w akcję wsparcia działań promujących ideę odnowy Katedry Opolskiej.

WIĘCEJ

2 I 3 GRUDNIA W OTLiA WYJĄTKOWE SPEKTAKLE W RAMACH SYMPOZJUM POŚWIĘCONEMU JERZEMU GROTOWSKIEMU

Od kilku dni na naszej scenie pracują dwie teatralne grupy: Subpoetics International oraz lwowskie Laboratorium Teatralne Gershom, prowadzone przez prof. Setha Baumrina, kierownika Katedry Komunikacji i Sztuk Teatralnych na Uniwersytecie w Nowym Jorku.

WIĘCEJ

PREMIERA STUDENCKA SPEKTAKLU „ŚMIERĆ PRZYJEŻDŻA W ŚRODĘ”

Serdecznie zapraszamy studentów (i nie tylko!), na premierę studencką spektaklu „Śmierć przyjeżdża w środę”. Bilety studenckie (za okazaniem legitymacji) na spektakl w dniu 23.11.2016 w promocyjnej cenie 15 zł. Dodatkowo, po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami. Zapraszamy – środa 23.11.2016, godz. 19:00).

WIĘCEJ

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z TWÓRCAMI SPEKTAKLU „ŚMIERĆ PRZYJEŻDŻA W ŚRODĘ”

Drodzy Państwo! W piątek 18.11., tuż po spektaklu „Śmierć przyjeżdża w środę”, odbędzie się spotkanie widzów z twórcami i aktorami spektaklu, które poprowadzi krytyk teatralny Jacek Wakar. Spotkanie odbędzie się na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego. Serdecznie zapraszamy!

WIĘCEJ

TEATR PRZECIWKO KSENOFOBII. ESTRADY DLA XXI WIEKU- SYMPOZJUM I PRZEDSTAWIENIA

SUBPOETICS INTERNATIONAL: Theatre against Xenophobia
Symposium with Performances – Opole University and TEATR LALKI I AKTORA

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 5.11.2016 – fot. Grzegorz Gajos

To było ostatnie spotkanie w tym roku w ramach cyklu CZYTANIE-DZIAŁANIE. Poznaliśmy niezwykłe przygody Ziuzi, opisane w książce Maliny Prześlugi.

WIĘCEJ

CZYTANIE-DZIAŁANIE 29.10.2016 – fot. Grzegorz Gajos

Czytaliśmy książkę „Cynamon i Trusia”, co zainspirowało nas do działań wokół przyjaźni :) Jak było – zobaczcie fotorelację Grzegorza Gajosa.

WIĘCEJ

KONKURS DLA DZIECI NA WYKONANIE FIGURY ANIOŁA

Już po raz czwarty Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza dzieci do wzięcia udziału w tematycznym konkursie plastycznym. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w województwie opolskim.

WIĘCEJ

STARSZE WPISY