CZYTANIE-DZIAŁANIE/ TEATR. Poczuj to! 26.09.2020

CZYTANIE-DZIAŁANIE – serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, które odbędą się w formie on-line. Podobnie jak w wersji prowadzonej w Teatrze, opierać się będą na literaturze dla dzieci, która stanie się inspiracją do działań plastycznych i choreograficznych.
Na warsztaty zapraszamy w sobotę 26.09.2020. Czytać i działać będziemy wokół książki “Nie!” Wydawnictwa Adamada, tekst i ilustracje: Marta Altes, przekład: Jacek Dehnel, redakcja: Renata Korewo.

 

Cześć, wabię się Nie. Moja rodzina musi bardzo mnie kochać, bo cały czas na mnie woła.
Kiedy próbuję potraw, słyszę: „Nieee!”. Kiedy przekopuję ogródek w poszukiwaniu skarbów, słyszę: Nieee!”. Kiedy ogrzewam ich łóżka, słyszę: „Nieee!”. Ciągle tylko „Nieee!” i „Nieee!”.
Tylko dlaczego dostałem obrożę ze złym imieniem?
Metaforyczna historia dla dzieci, które jeszcze nie potrafią odróżnić dobra od zła. Świetny punkt wyjścia do dyskusji o zasadach dobrego zachowania.

 

Czyta: Anna Jarota
Warsztat ruchowy: Anna Wieczorek
Warsztat plastyczny: Anna Miszczyszyn

 

Czas trwania warsztatów wynosi około 20 minut, godziny dostępności warsztatów on-line: 12.00–18.00.

 

REZERWACJE: Wydarzenie w znanej przez Państwa formule: czytanie + warsztaty ruchowe + warsztaty plastyczne odbędzie się w sieci, na prywatnym linku w kanale Youtube. Warsztaty nie odbędą się w czasie rzeczywistym tzw. „na żywo” – link do filmiku wraz z instrukcją logowania dostaniecie Państwo mailowo po zakończonej rekrutacji. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowe e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

pies

 

Źródło opisu i ilustracji: https://www.adamada.pl/nie.html

 

internet