DRAMAT W AKCJI/ TEATR.Poczuj to!

11.10.2018 g. 17:00 na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI odbędzie się czytanie tekstu „Chodź teraz idź” autorstwa Ingebord von Zadow. Na czytanie zapraszamy dzieci od 10 lat wzwyż, a także młodzież i dorosłych.

 

„Chodź teraz idź”
10-letnia Fil ma poważne zmartwienia związane z przeprowadzką, nową szkołą i trudną sytuacją rodzinną. Tymczasem jednak zajmują ją zupełnie inne rzeczy. Co robi na ulicy walizka? Kim jest tajemnicza staruszka? Dokąd jedzie dziwny autobus? Może się okazać, że odpowiedzi na te pytania pomogą dziewczynce uporać się nie tylko z rozwiązaniem zagadki, ale także z jej codziennymi problemami.

 

Czytanie wyreżyseruje Tomasz Jurkiewicz – reżyser, scenarzysta; ukończył Filmoznawstwo na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, otrzymał stypendium „Młoda Polska” na realizację filmu „Z pogranicza cudu”, II Nagroda w konkursie „Script Pro” za scenariusz „Kalafiory o smaku kiwi”.

 

Dramat przeczytają aktorzy OTLiA: Barbara Lach, Anna Wieczorek i Andrzej Szymański. Po czytaniu serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z reżyserem i aktorami.

 

Czytanie odbędzie się w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a. Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 
 

_DSC9760_renamed_10085
Zdjęcie z poprzedniego wydarzenia w ramach cyklu DRAMAT w AKCJI,
czytanie sztuki „Odlot” Maliny Prześlugi w reżyserii Darii Kopiec.

fot. Grzegorz Gajos
 


DRAMAT W AKCJI to czytania współczesnej dramaturgii dla młodzieży i dorosłych, połączone z interaktywnymi warsztatami i spotkaniami z twórcami działającymi w środowisku teatralnym, takimi jak: autorzy – dramaturdzy, kompozytorzy, reżyserzy, aktorzy. Wybrane do warsztatów sztuki poruszać będą problemy ważne dla młodych ludzi i prezentowane będą przy użyciu bliskiego im języka. Spotkania mają otworzyć uczestników warsztatów na dyskusję: najważniejszy będzie głos osób zasiadających na widowni – obudzone i wywołane w nich emocje, odczucia i przeżycia.

 
 

1024px-Logo_MKiDN_RP

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! 2018, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.