DZIEŃ OTWARTY TEATRU

Zapraszamy do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na Dzień Otwarty Teatru w sobotę 1 czerwca od godz. 11:00 do 14:00. I choć to Dzień Dziecka – zapraszamy nie tylko dzieci, bowiem w programie przewidujemy moc atrakcji i dla dzieci i dla dorosłych. Odsłaniamy kulisy, zapraszamy na i za scenę oraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w działaniach, które przygotowuje cały zespół OTLiA. Nie potrzeba żadnych biletów i wejściówek – każdy z Was jest zaproszony!

 

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

 

Główne wejście

Zapraszamy do zabawy z dubbingiem. Na ekranie zobaczycie fragmenty naszych spektakli, ale postaciom z tych przedstawień na moment odbierzemy głos. Stwórzcie sami dialogi, spróbujcie wcielić się w role postaci i nadać zupełnie nowe znaczenia temu, co zobaczycie.

 

Duża Scena

Działania rozpoczniemy od spektaklu pt. „Narysuj mi baranka”, na podstawie „Małego Księcia” Antoina de Saint-Exupéry’ego. Przedstawienie zostało przygotowane przez Wychowanków dwóch Domów Dziecka w Opolu.

Następnie zapraszamy na teatralno-muzyczną niespodziankę! Aktorzy przygotują dla Was zestaw największych przebojów pochodzących z różnych spektakli. Będziecie mogli przypomnieć sobie oryginalne wykonanie ze spektaklu, a następnie razem z nami nauczyć się tekstu, zaśpiewać i dobrze się bawić. Całość zakończy się kolorowym korowodem, który zwiedzi najciekawsze zakamarki Teatru.

/// spektakl „Narysuj mi baranka” 11:00-11:25| piosenki, I blok 11:30-12:15 | piosenki, II blok 12:30-13:15

 

Mała Scena, prawa strona

Nasze aktorki znane ze spektaklu „Hokus pokus, czary mary… i Król” zapraszają na kurs przygotowujący dla przyszłych wiedźm i wróżów. Będzie to także wyjątkowa szansa na spotkanie z wiedźmami wszystkich bajek świata! W trakcie wydarzenia oferujemy: przepowiadanie przyszłości, naukę zaklęć, zaglądanie w zwierciadło oraz kurs latania na miotle. Zapraszamy serdecznie wszystkich odważnych, którzy chcą się przekonać, czy wiedźma jest zła…

 

Mała Scena, lewa strona

Jak co roku, zapraszamy Widzów do Garderoby Teatralnej, w której każdy będzie mógł przymierzyć kostiumy, maski i peruki pochodzące z repertuarowych przedstawień.

 

Scena na Piętrze

Ta przestrzeń zaaranżowana będzie specjalnie dla naszych najmłodszych uczestników. Maluchy będą mogły posłuchać czytanych bajek w wykonaniu aktorek i jednocześnie obejrzeć piękne ilustracje na ekranie. Część powierzchni przygotujemy tak, by mogła być przestrzenią ekspresji twórczej, po której dzieci będą mogły rysować, kreślić i tworzyć swoje małe dzieła. Będzie to także przestrzeń do zabawy, pełna przedmiotów miłych w dotyku, o różnych kształtach i fakturach.

 

Foyer Dużej Sceny

Zapraszamy na wystawę fotografii teatralnej pn. Proscenium. Są to artystyczne zdjęcia autorstwa Grzegorza Gajosa, który prowadzi bardzo obszerną dokumentację fotograficzną teatralnych wydarzeń. Należą do nich spektakle, a także mnóstwo wydarzeń podejmowanych w Teatrze przez cały rok, m.in. warsztaty, projekt edukacyjny TEATR. Poczuj to!, wydarzenia cykliczne, wystawy. Zobacz, czy odnajdziesz siebie na tych pięknych fotografiach!

 

Foyer Małej Sceny

W tej długiej i wąskiej przestrzeni, smok ukrył skradzione, teatralne lalki! Żeby je odzyskać, najmłodsi będą musieli wykazać się wiedzą o najsłynniejszych baśniach. A następnie –  pod okiem aktorów – będą mogli sami spróbować swoich sił jako animatorzy lalek. Ulubieńcy widzów, bohaterowie najlepszych przedstawień, będą do dyspozycji naszych najmłodszych odbiorców. Zapoznamy z różnymi technikami lalkowymi i sposobem ich animacji.

 

Pracownia Plastyczna

Tutaj będziecie mogli wykonać pacynki. Nasi modelatorzy pokażą, jak za pomocą plastikowej piłeczki i kawałka materiału, może powstać niezwykła i ciekawa forma teatralna, która zainspiruje do zabawy w teatr!

 

Podwórko Teatru

Na niewielkiej przestrzeni pomiędzy drzewami, plastycy z pracowni modelatorskiej, stworzyli „Pajęczą sieć” – instalację artystyczną, która nie tylko zdobi tę przestrzeń, ale także zachęca dzieci do działań i interakcji. Forma przestrzenna skonstruowana z kolorowych gum, niczym pajęcza sieć, ma poruszyć wyobraźnię i zaprosić do zabawy w kolorowym labiryncie. Na gumach dodatkowo są zamocowane kule, które uczestnicy zabawy mogą przemieszczać w rożnach kierunkach zmieniając pierwotny wygląd dzieła – i do tego zachęcamy szczególnie!

 

ZAPRASZAMY!

 
 

Dzień Otwarty Teatru 3

fot. Grzegorz Gajos