DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO 2020. BEZ KOLEJEK I BEZ WIDZÓW, ALE RAZEM!

Drodzy Widzowie! Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze – i nie tylko w teatrze – „grosze grają rolę”. To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze”. Od początku istnienia tej ogólnopolskiej akcji, włączaliśmy się do obchodów tego wspaniałego święta, podkreślającego wartość Teatru. Pamiętamy doskonale kolejki, które ustawiały się na długo przed otwarciem kas biletowych, a po godzinie cała pula biletów była wyprzedana. Graliśmy nasze spektakle, podczas których widownia wypełniona była do ostatniego miejsca.

 

W tym roku jest inaczej. Nie będzie tego święta w dotychczasowej formie. W żadnym mieście nie zostanie zagrany ani jeden spektakl na żywo. Lecz mimo to, nadal ponad 100 teatrów w całej Polsce, weźmie udział w kolejnym święcie Dnia Teatru Publicznego, w którym Wy – Drodzy Widzowie, będziecie mogli wziąć udział. Ponad 100 polskich Teatrów, od 16 do 23 maja, wspierać będzie ideę tego Dnia, prezentując na swoich stronach internetowych różne działania. My także!

 

W sobotę 23 maja o godz. 11:00, opublikujemy film, zrealizowany specjalnie na tę okoliczność. Film, którego gospodarzem będzie dobrze Wam znany Tygrys, nie tylko Was rozbawi i pokaże teatralne zakamarki. Tygrys będzie miał dla Was niespodziankę, dzięki której – mamy nadzieję – zatęsknicie za nami tak, jak my tęsknimy za Wami!

 

Pamiętajcie, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, #CZEKAMY NA WAS!!!

 
 

Beznazwy-1