„KOLOROWI LUDZIE” NA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody, proponujemy 3-etapowe działanie, którego finał będzie miał aspekt społeczny i charytatywny na skalę międzynarodową.
 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY – WODA DLA KAŻDEGO

KOLOROWI LUDZIE

spektakl – warsztaty – akcja charytatywna

Do udziału w projekcie zapraszają:

Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Wodociągi i Kanalizacja w Opolu sp. z o.o.

 

Działania rozpoczniemy prezentacją przedstawienia pt. „Kolorowi ludzie”. W spektaklu dwoje aktorów: Barbara Lach i Andrzej Mikosza, z wielką wrażliwością przedstawiają widzom historię stworzenia świata – od pojawienia się lądów i wód, po pojawienie się pierwszych ludzi. Spektakl w przystępny dla małego widza sposób, stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Mówi o tym, że każdy z nas jest inny – inaczej mówi i wygląda, gdzie indziej mieszka. Ale te różnice i nasza „inność” czynią nas wszystkim wyjątkowymi. A z tych wspaniałych różnic świata, każdy z nas może czerpać radość.

 

Wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi, będą warsztaty dla uczestników przedstawienia, które odbędą się w pracowni plastycznej OTLiA. Uczestnicy, pod okiem modelatorów, będą tworzyć lalki – ludzi pochodzących z różnych stron świata, o różnych kolorach skóry, włosów i oczu, w różnych strojach i o różnym wyglądzie. Tak jak każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny, tak nasze lalki będą jedyne w swoim rodzaju.

 

W ostatnim etapie wydarzenia, dzięki współpracy Teatru z organizacją pn. Młodzi dla Kamerunu w Raciborzu, nasze wyjątkowe lalki zostaną przesłane do dzieci mieszkających w środkowej Afryce, które pod opieką ma wspomniana organizacja. Tym samym chcemy pokazać, że mimo iż dzielą nas tysiące kilometrów, możemy te granice zatrzeć. Dzieciom, które mieszkają daleko od nas, wraz z lalkami kolorowych ludzi wyślemy dużo ciepłych myśli. Wierzymy, że te niespodziewane prezenty, będą dla dzieci bardzo miłym gestem. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w tej wyjątkowej akcji!

 

TERMIN:
wydarzenia w siedzibie OTLiA 23.03.2019:
9:30-10:30 – I tura warsztatów do spektaklu
10:30-11:30 – spektakl
11:30-12:30 – II tura warsztatów do spektaklu
 
13:00-14:00 – I tura warsztatów do spektaklu
14:00-15:00 – spektakl
15:00-16:00 – II tura warsztatów do spektaklu
Koszt biletu: spektakl + warsztaty 10 zł/ os.
 
Rezerwacje i zapisy przyjmuje Biuro Organizacji Widowni Teatru; tel. 77 454 37 96, 77 407 90 56; e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl
 
 
Pełny program Światowego Dnia Wody na stronie WiK Opole
 
 
Kolorowi Ludzie fot. Grzegorz Gajos (4)

zdjęcie ze spektaklu „Kolorowi ludzie”, fot. Grzegorz Gajos