„MARVIN” I „ZAGUBIONY CHŁOPIEC” W FINALE 24. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

 

Szanowni Państwo, pragniemy podzielić się wspaniałą wiadomością i sukcesem naszego Teatru. Otóż, nasze dwa spektakle: „Marvin” Marty Guśniowskiej w reżyserii Pawła Aignera oraz „Zagubiony chłopiec” Artura Pałygi w reżyserii Pawła Passiniego zostały zakwalifikowane do finału 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


 

Celem tego niezwykle prestiżowego Konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, jest popularyzacja współczesnego dramatu polskiego, promocja rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych.

 

W finale 24. Konkursu znalazło się 13 przedstawień, które zostały zakwalifikowane do etapu finałowego spośród 136 spektakli z całej Polski. Spektakle OTLiA to jedyne tytuły zakwalifikowane do finału w wykonaniu teatru lalkowego.

 

II etap Konkursu zakończy się 20 czerwca, kiedy Jury Konkursu (w składzie: Agata Duda-Gracz, Zbigniew Majchrowski, Wojciech Majcherek, Jacek Kopciński, Waldemar Zawodziński) obejrzy spektakle finałowe i przyzna nagrody. Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu odbędzie się pod koniec czerwca w Instytucie Teatralnym.

 

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia! Obydwa tytuły wracają do naszego repertuaru już w przyszłym tygodniu.

 

24 Konkurs

 


fot. Grzegorz Gajos