MULTIKREACJE/ TEATR. Poczuj to! 30 i 31.10.2020

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pn. TAJEMNICE CHARAKTERYZACJI, które odbędą się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!. Dzięki tym warsztatom, dowiecie się, na czym polega sztuka charakteryzacji dla potrzeb teatru. Każdej kreacji teatralnej musi towarzyszyć charakteryzacja. Obejmuje ona wiele elementów, m.in. kostium, perukę, wąsy etc. No i oczywiście makijaż.

 

Warsztaty pokażą Wam, jakie zadania stoją przed profesjonalnymi charakteryzatorami. Jeśli chcecie na własnej skórze poznać tajemnice teatralnej metamorfozy, zapraszamy do zapisania się na warsztaty online. Przygotujemy dla Was dwa filmiki – tutoriale, które mogą być wspaniałą okazją do poszukania odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące tajników tej niezwykłej pracy a także możliwością do podjęcia własnych wysiłków w tym charakterze.

 

30.10.2020 – warsztat 1
31.10.2020 – warsztat 2

 
Wiek uczestników: dzieci i młodzież
ilość uczestników: max. 30 osób

REZERWACJE:
BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 77/ 454 37 96; 77/ 407 90 56
e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 29.10.2020r.

 
Prowadzący:

Teresa Frąckowiak
Absolwentka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Malarstwo. Ponadto ukończyła pomaturalną szkołę charakteryzacji we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki na stanowisku garderobianej. Interesuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz szeroko pojętą sztuka makijażu.

Rafał Mościcki
nauczyciel, pedagog teatru, wielokrotnie nagradzany (Nagroda Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Odznaka Honorowa za zasługi dla Miasta Opola, Nagroda Opolskiego Kuratora Oświaty, Nagroda Województwa w Dziedzinie Kultury), społecznik i animator kultury, Dyrektor Generalny Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, twórca Akademii Filmowej dla dzieci i młodzieży, Dyrektor Centrum Festiwalowego MFF NOWE HORYZONTY w latach 2003/2013. Prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy, Dyrektor Centrum Kultury Oleska 45 i Kina Meduza.

 
 

PĘDZLE


Warsztaty MULTIKREACJE odbywają się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
internet