DZIEŃ 85_fot. Waldemar Łomża 1

spektakl inspirowany opowiadaniem Ernesta Hemingwaya "Stary człowiek i morze"

adaptacja i reżyseria Aga Błaszczak

scenografia Joanna Kubik

muzyka Paweł Rychert, Filip Niżyński

projekcje Wojciech Broszczak

reżyseria świateł Filip Niżyński


OBSADA:

Paweł Kuźma

Filip Niżyński


premiera 8 kwietnia 2017

22 zł Ulgowy / 25 zł Normalny / 20 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 13 lat
czas trwania: 50 min.

7 maja 2019 (wtorek) godz. 11:00 i 16:00
Mała Scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

 

„Dzień osiemdziesiąty piąty” stanowi luźną interpretację opowiadania Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze”. Bazując na oryginalnej opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, przedstawia nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas.

 

Współczesny Stary Człowiek nie mieszka w kubańskiej wiosce rybackiej, lecz przebywa w dużym miejskim szpitalu. Zapomniany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół wyrusza w swój ostatni rejs, w którym towarzyszyć mu będzie młody pielęgniarz.

 

„Dzień osiemdziesiąty piąty” porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

Spektakl Agi Błaszczak wykorzystuje różnorodne środki artystycznego wyrazu. Znajdziemy w nim elementy teatru cieni, animację przedmiotu, pantomimę, projekcje multimedialne oraz muzykę generowaną i miksowaną na żywo.

 
 


 
 


fot. Waldemar Łomża