Kopakonan - fot. Kacper Scheffler (3)

opowieść w polskim fonicznym i muzyka Katarzyna Jackowska-Enemuo

opowieść w Polskim Języku Migowym i ruch sceniczny Madi Rostkowska

konsultacje językowe Marcin Łuczywek

reżyseria Grzegorz Grecas


OBSADA:

Katarzyna Jackowska-Enemuo

Madi Rostkowska

Dominika Kozłowska


premiera on-line 11 kwietnia 2021

25 zł Ulgowy / 27 zł Normalny / 23 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 7 lat
czas trwania: 50 min.

Nysøn ma siedem lat i mieszka na wyspie Kalsoy. Jest rudy i piegowaty jak jego tata Olof i myśli, że w przyszłości zostanie rybakiem. Dokładnie tak jak jego ojciec. I ojciec jego ojca. I wszyscy mężczyźni w wiosce. Jednak los chłopca odmieni się, gdy ten odkryje, że legendy o kobietach-fokach, które nocą zrzucają skóry, by tańczyć w blasku księżyca, są prawdziwe.


Jaką tajemnicę skrywają jego rodzice? Kim tak naprawdę jest Nysøn? I dlaczego jego mama każdej nocy siada nad brzegiem morza i nuci smutną pieśń o morskich głębinach?
 
Tego wszystkiego dowiecie się ze spektaklu „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce”. Będzie to historia o tym, co na lądzie i o sprawach, które skrywa morska toń. O wielkiej miłości, ale i wielkim strachu przed jej utratą. I o dzieciach, które pewnego dnia postanawiają wybrać własną drogę.

 
Spektakl reinterpretuje duńską legendę z Wysp Owczych, której różne wersje opowiadało wiele ludów północy. Historie o kobietach fokach, które znają dobrze Islandczycy, Finowie i Norwegowie, wrosły w folklor celtycki jako irlandzka opowieść o Selkie i zainspirowały Andersena do napisania „Małej Syrenki”. Realizacja Projektu Migawki będzie podtrzymywała tradycję znajdowania w starych opowieściach nowych prawd – potrzebnych „tu i teraz”. A wszystko to w spektaklu łączącym muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich – tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym.

 
Po pierwszym prezentowanym spektaklu (11:30) odbędą się warsztaty dla dzieci z Polskiego Języka Migowego organizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundację FLEXI MIND
 


fot. Kacper Scheffler