Opowieści z niepamięci, Poznań, fot. Krzysztof Bieliński (11)

koncepcja, reżyseria, projekty lalek, choreografia Duda Paiva

koncepcja, dramaturgia Malina Prześluga

kompozytor Dawid Dąbrowski

asystent reżysera Paweł Strumiński (ATB)

asystentka scenografa Małgorzata Rekusz

wykonanie lalek Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Mariusz Szajbe


OBSADA:

Sylwia Cyris

Julianna Dorosz

Mariola Ryl-Krystianowska

Marcin Chomicki

Krzysztof Dutkiewicz

Marcel Górnicki


premiera 23 listopada 2016

21 zł Ulgowy / 25 zł Normalny / 20 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 10 lat
czas trwania: 1 godz.

8 maja 2017 (poniedziałek), godz. 9:00 i 11:30
duża scena Opolskiego Teatru Lalki i Aktora 

 

Prasłowiańska demonologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy „Opowieści z niepamięci” postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!

 

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

 

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?
 
 
 


fot. Krzysztof Bieliński