_DSC7178

autor Artur Pałyga

reżyseria Paweł Passini

scenografia Agnieszka Aleksiejczuk

muzyka Paweł Passini / Daniel Moński

projekcje Maria Porzyc


OBSADA:

Karolina Gorzkowska

Barbara Lach

Aleksandra Mikołajczyk

Beata Passini (gościnnie)

Anna Wieczorek (gościnnie)

Elżbieta Żłobicka

Zygmunt Babiak

Łukasz Bugowski

Jakub Kowalczyk

podczas spektaklu muzykę na żywo (gitara, syntezator) wykonuje Daniel Gąsiorowski


prapremiera 17.02.2018

22 zł Ulgowy / 25 zł Normalny / 20 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
wiek odbiorców: od 10 lat

Po przedstawieniach dla dorosłych, bardzo dobrze przyjętych przez widzów i krytyków – Morisson-Śmiercisyn oraz [ˈDʑADƗ], Paweł Passini postanowił swoją kolejną sztukę w OTLiA zaadresować do widzów młodszych.

 

Na podstawie dramatu Artura Pałygi powstało intrygujące widowisko w którym dziecięca wrażliwość Zagubionego chłopca zderza się ze światem popkultury – z grami, także wojennymi, toczącymi się w cyberprzestrzeni, z tajemnicą, z magią i z przemocą. Czy bohaterowi i Księżniczce Wojowniczce uda się wejść i wyjść cało ze źródła Wszystkich Gier? By znaleźć odpowiedź na to pytanie… Zapraszamy do teatralnego i wirtualnego świata niezwykłych przygód!

 


Zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Bezpieczni w Sieci” towarzyszące pokazom spektaklu „Zagubiony chłopiec”

Projekt warsztatów Bezpieczni w Sieci, to odpowiedź Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na zwiększające się wciąż zagrożenia dzieci i młodzieży w Internecie.
Zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie, w tempie i sposobie życia generują ogromną potrzebę zwrócenia uwagi na znaczenie i wartość bezpieczeństwa w sieci. Szczególnie ważna jest potrzeba podniesienia u dzieci i młodzieży świadomości w kwestii zagrożeń wynikających z przeniesienia wagi życia z „reala” do bycia „online”. Niewątpliwie pośród młodych i najmłodszych pokoleń jest potrzeba zwiększenia umiejętności, wiedzy oraz wskazania wzorców i właściwych postaw w zakresie zachowania bezpieczeństwa w sieci. Konieczne jest także zwiększenie świadomości co do zagrożeń jakie niesie ze sobą odrealnienie życia, które możemy zaobserwować wśród młodych pokoleń.
Wyżej wymienione potrzeby mogą być rozwiązane poprzez zwiększenie kontaktu z teatrem poprzez spektakl w reżyserii Pawła Passiniego „Zagubiony chłopiec”. Projekt ma na celu, poprzez odpowiedni odbiór spektaklu uwrażliwić na wybrane zagadnienia, problemy a odpowiednio dobrane warsztaty pomogą uczestnikom zrozumieć świat Internetu i dzięki temu uwrażliwiać dzieci i młodzież na niebezpieczeństwa z tym związane.

 

Warsztaty po spektaklach „Zagubiony chłopiec” dla grup ok. 30 – 40 osobowych. Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji Widowni pod nr tel 77 454 37 96 lub 407 90 56 e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl

 
 


Spektakl został laureatem Grand Prix 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jury konkursu przyznało rówznież nagrodę dla Pawła Passiniego za reżyserię przedstawienia.

 

logo-okwpsw kopia
Beznazwy-1

 
 
 

realizacja trailera: Marcin Pawełczak
dźwięk: Paweł Nafus
 
 
 

fot. Grzegorz Gajos