BAJKOWE MOLE

BAJKOWE MOLE – to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, realizowane w teatrze cieni i inspirowane bajkami Ignacego Krasickiego.
WIĘCEJ

LEKCJE TEATRALNE

To oferta działań teatralnych prowadzonych przez aktorów naszego Teatru, przygotowana z myślą o grupach przedszkolnych i szkolnych. Różnorodność tematów, przy jednoczesnym dostosowaniu ich do grup wiekowych (starsze przedszkolaki, szkoły podstawowe – kl. I-III i kl. IV-VIII, szkoły średnie) oraz aktorzy teatru w roli prowadzących, dają gwarancję interesującego i profesjonalnie przygotowanego 45-minutowego spotkania. Lekcje odbywają po drugim porannym przedstawieniu.

WIĘCEJ

PEDAGOGIKA TEATRU

PEDAGOGIKA TEATRU to coraz prężniej rozwijający się dział edukacji związanej z teatrem. W Polsce jest to stosunkowo nowa dziedzina, której podstawowym celem jest kształtowanie świadomości i samoświadomości widzów, przybliżenie ich do rozumienia teatru poprzez samodzielne używanie jego języka. Działania z zakresu pedagogiki teatru odwołują się do codziennych i indywidualnych doświadczeń każdego z widzów i budują nową jakość porozumienia na linii scena-widownia. Jednym z założeń pedagogiki teatru jest również reagowanie na zmiany zachodzące na obszarze języka sztuki teatru i przybliżenie tych zmian publiczności.

WIĘCEJ

TEATR. Poczuj to!

TEATR. Poczuj to! 2019-2021 jest kontynuacją pierwszego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora nieprzerwanie od 2013 roku. Po raz kolejny projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu możemy znowu zapraszać naszych Widzów na cykle warsztatów, spotkań, dyskusji. W 2021 roku, program realizowany będzie od lutego do listopada.

WIĘCEJ

TEATRALNE LEKCJE JASEŁKOWE

W grudniu zapraszamy na niezwykłe spotkanie z tradycjami bożonarodzeniowymi. Aktorzy naszego Teatru poprowadzą specjalnie przygotowane lekcje teatralne poświęcone tematyce szopek i jasełek. Podczas spotkań dzieci będą miały okazję nie tylko dowiedzieć się o szopkowych korzeniach teatru lalek, ale poznają również piękne historie związane z Bożym Narodzeniem, zaśpiewają wspólnie z artystami kolędę i będą miały szansę odegrać sceny znane z tradycyjnego „chodzenia z szopką”.

WIĘCEJ

WARSZTATY DO SPEKTAKLI

To darmowe warsztaty problemowe i spotkania dla grup/klas przygotowane do wybranych przedstawień, prowadzone przez pedagoga teatru.

WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA Z NAUCZYCIELAMI

Współdziałanie ze środowiskiem pedagogicznym Opolszczyzny jest jednym z ważniejszych obszarów działalności edukacyjnej Teatru. Zapraszamy do współpracy nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia (od żłobków po uczelnie wyższe). Mamy w swojej ofercie warsztaty, szkolenia, dyskusje oraz spotkania organizowane specjalnie z myślą o rozwoju działań na linii teatr-szkoła.

WIĘCEJ