TEATR. ABCDEmocje – „POEZJA W ŁAWKACH”

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru. „Poezja w ławkach” – warsztaty w cyklu TEATR. ABCEmocje projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, poprowadzi Justyna Czarnota, pedagog teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Podczas warsztatów wspólnie będziemy testować różne sposoby na pracę z tekstami poetyckimi na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych w szkole. Jak w ciekawy sposób przekuwać wiersze na teatralne zabawy? Jak sprawić, by uczniowie chętnie dzielili się swoimi interpretacjami tekstów? I wreszcie – jak zachęcić młodych do samodzielnego i kolektywnego pisania poezji? Będziemy szukać odpowiedzi na te pytania.

 

Prowadząca warsztaty: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współautorka instalacji i performansu “Ściana, która łączy” prezentowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” podczas Międzynarodowego Karnawału Dzieci Biennale w Wenecji 2016. Pedagog teatru przy spektaklach „Sonia śpi gdzie indziej”, „Księga niewidzialna”, „Lustrzana chmura” oraz „Traktat o wykradaniu owoców” w reż. Roberta Jarosza. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

 

Cykl warsztatów obejmuje dwa spotkania 18 i 19 października:

18.10. godz. 16:00-19:00
19.10. godz. 10:00-13:00 i 14:00-17:00

Warsztaty odbywają się w siedzibie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, ul. Kośnego 2a.

 

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje pod nr tel. 77/ 454 37 96, 77 407 90 56 lub e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

_DSC3168 (002)

zdjęcie pochodzące z poprzedniego cyklu warsztatów TEATR. ABCDemocje,
fot. Grzegorz Gajos


 

Warsztaty TEATR. ABCDEmocje odbywają się w ramach projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

internet