TEATR. Poczuj to! to pierwszy opolski projekt z zakresu pedagogiki teatru. Głównym założeniem spotkań, dyskusji i warsztatów jest traktowanie teatru jako przestrzeni wymiany emocji i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, poprzez wspólną aktywność i zabawę. Teatr nie jest tylko statycznym budynkiem, lecz przede wszystkim miejscem, w którym dokonuje się ciągła wymiana energii pomiędzy sceną a widownią. Dlatego chcemy zaprosić naszych obecnych i przyszłych widzów do działań pozwalających na lepsze rozumienie, nazywanie i doświadczanie emocji.

TEATR. Poczuj to!_logo

 

Projekt dzieli się na cykle, które odnoszą się do tych samych zagadnień, poruszają podobną tematykę (świat emocji, tolerancja/inność, miłość, złość, strach, smutek), lecz kierowane są do odbiorców w różnym wieku (dzieci, młodzież gimnazjalna, licealiści i dorośli).

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu, zostały pomyślane w ten sposób, by dotrzeć również do osób z ograniczonym dostępem do oferty kulturalnej, a także by włączać w niektóre działania również osoby z niepełnosprawnością.

Działania ujęte zostały w następujące cykle:

DRAMAT W AKCJI – czytania współczesnej dramaturgii dla młodzieży i studentów

CZYTANIE-DZIAŁANIE – kreatywne warsztaty dla rodzin, łączące teatr i literaturą

AKADEMIA RODZICA – warsztaty/szkolenia dla rodziców oparte o metody porozumienia bez przemocy

MULTIKREACJE – nowomedialne warsztaty dla dzieci łączące teatr i multimedia

SCENO-PISANIA – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych

TEATR: ABCDEmocje – to warsztaty organizowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przygotowane z myślą o nauczycielach, pedagogach oraz animatorach kultury.

więcej informacji na stronie projektu: www.teatr-poczujto.tumblr.com

kurator projektu – Alicja Morawska-Rubczak

koordynator projektu – Magdalena Starczewska

 

REZERWACJE:

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują rezerwacje:

alicja.morawska@teatrlalki.opole.pl

 

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN-01_rgb

PARTNERZY PROJEKTU:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu
 
WSPÓŁPRACA:
Wydawnictwo TASHKA, Wydawnictwo Zakamarki, Mamowo Opole, Specjalistyczny Ośrodek Rehabilitacji Słuchu i Mowy Dzieci i Młodzieży z wadą słuchu