ZAPRASZAMY NA DRAMAT W AKCJI 9.11.2017

W najbliższy czwartek 9.11.2017 o godz. 17:00 zapraszamy na ostatnie czytanie tego roku w ramach cyklu DRAMAT w AKCJI projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!

DRAMAT w AKCJI to spotkanie z zupełnie nową wrażliwością i formą dramaturgii. Czytanie tekstu „KRZYSZTOF COVER BACZYŃSKI NA INSTRUMENTY PERKUSYJNE, BUM, BUM!” autorstwa poety i dramatopisarza – Piotra Przybyły, wyreżyseruje Weronika Szczawińska – jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek, nie stroniąca od trudnej tematyki i ostrego spojrzenia na społeczeństwo.
 
Tekst, który pozwala sobie na internetowe trawestacje twórczości Baczyńskiego i w niezwykle mocny sposób prezentuje osobistą perspektywę problematyki współczesnej wojny, przeczytają aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora: Karolina Gorzkowska, Aleksandra Mikołajczyk, Elżbieta Żłobicka i Jakub Kowalczyk. Dyskusję z publicznością, z udziałem reżyserki i aktorów, poprowadzi Alicja Morawska-Rubczak.
 
Czytanie odbędzie się w czwartek 09.11.2017 o godz. 17:00 na małej scenie OTLiA. Czytanie przeznaczone jest dla młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny.

 
 

Zdjęcia z czytania sztuki „Śnieży” Roberta Jarosza w reżyserii Bartosza Kurowskiego, które odbyło się w ramach cyklu DRAMAT w AKCJI 26.10.2017.
 
 


fot. Grzegorz Gajos