KSIEGA-DZUNGLI-6

według Rudyarta Kiplinga 

adaptacja, reżyseria i teksty piosenek Jerzy Bielunas 

scenografia Elżbieta Terlikowska 

muzyka Mateusz Pospieszalski

choreografia Katarzyna Aleksander-Kmieć 

przygotowanie wokalne Teresa Marynowicz


OBSADA:

Aleksandra Mikołajczyk, Dorota Nowak, Mariola Ordak-Świątkiewicz / Anna Jarota, Agnieszka Peplińska, Elżbieta Żłobicka, Zygmunt Babiak, Łukasz Bugowski, Jan Chraboł, Krzysztof Jarota, Łukasz Schmidt, Tomasz Szczygielski


PREMIERA 1 PAŻDZIERNIKA 2006 


wiek odbiorców: od 6 lat

Dżungla to raj!

Zapraszamy na barwne, pulsujące dzikim rytmem spotkanie ze słynną „Księgą dżungli” Rudyarda Kiplinga. To wielka klasyka światowej literatury dziecięcej. Kipling – laureat literackiej nagrody Nobla ponad sto lat temu stworzył postać Mowgliego – „ludzkiego szczenięcia” w gromadzie wilków. Mistyczny naturalizm jego książki, baśniowy i poetycki, do dziś fascynuje świat. Powieść należy do szkolnego kanonu. Doczekała się wielu ekranizacji. A więc i teatr nie może pozostać na nią obojętny . Dziś, kiedy prawdziwy kontakt z naturą zastępują  wirtualne animacje, a odwieczny szacunek dla praw przyrody przegrywa z żarłoczną cywilizacją i ludzkim egoizmem – warto odnowić piękny mit  egzotycznej dżungli jako szkoły życia, w której człowiek i dzikie zwierzę uczą się nawzajem szacunku dla swojej istoty. I dla swoich tajemnic.

 

Zapraszamy na gorący spektakl, w którym bije pierwotny puls natury. Dziki, a  jednocześnie współczesny. Teatr żywego planu oraz animacji, z projekcjami i grafiką komputerową. Jego autorem jest Jerzy Bielunas –  wrocławski artysta sceny, który dał się nam poznać jako reżyser pięknej „Magii obłoków” – spektaklu zbudowanego z piosenek Marka Grechuty na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole” 2005. Autorem muzyki do przedstawienia jest Mateusz Pospieszalski – znany twórca polskiej sceny muzycznej (Zakopower i Voo Voo), kompozytor filmowy i teatralny, który łączy folk z jazzem i rockiem, a w  naszym Teatrze stworzył już muzykę do przedstawienia: „Czy mogę stworzyć świat” w reż. Krystiana Kobyłki. „Księga dżungli” rozbrzmiewa, a także tętni ruchem, który ułożyła Katarzyna Aleksander-Kmieć   – laureatka „Złotej Maski” za choreografię do spektaklu „Krzyk” z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, która tajniki  tańca współczesnego zgłębiała w USA.

 

Dżungla to prawdziwy raj.
Wiecznie zielona, nieodgadniona.
Co dżungla gada, co opowiada?

 

Przyjdźcie, żeby posłuchać i popatrzeć!

 

Jan Nowara